Cena pieców na drewno

Wiele osób decyduje się na kupno pieca ze względu na cenę eksploatacji. Całkowity koszt kupna tego urządzenia zwraca się w ciągu jednego sezonu grzewczego. W momencie, gdy inne paliwa, takie jak: olej opałowy, gaz czy węgiel wymagają dużych nakładów finansowych, drewno cały czas jest stosunkowo tanim materiałem.

Osoby, które cenią tradycyjną fińską saunę mogą nabyć piece na drewno, które świetnie nadają się do małej sauny. Ich cena nie przekracza trzech tysięcy złotych. Podstawowe modele można zakupić za ponad tysiąc złotych, a wysoce rozbudowane, nawet za kilkanaście tysięcy. Niewielkiej objętości urządzenia są starannie zaprojektowane, dzięki czemu duży obieg powietrza zwiększa ich wydajność. Piec może być wyposażony także w pojemniki na wodę, można dokupić do niego również ścianki ochronne pozwalające przystawić go do ściany. Rura dymowa w tych mniejszych piecach zamontowana jest z tyłu. Jego ciężar waha się między 50 a 70 kilogramów.

Wiele pizzeri poszukuje najlepszych pieców opalanych drewnem. Urządzenie to w połączeniu z odpowiednim przepisem kulinarnym sprawia, że w lokalu brakuje wolnych miejsc. W restauracjach, gdzie wykorzystuje się piece na drewno zawsze unosi się niepowtarzalny zapach i aromat pysznego jedzenia. Koszty wybudowania pieca do pizzy zwracają się w bardzo szybkim tempie. Eksploatacja pieca na drewno jest nieporównywalnie tańsza niż w przypadku elektrycznego, a cena zakupu jest niemal identyczna. W zależności od gabarytów urządzenia trzeba za niego zapłacić pięć tysięcy złotych.

Na rynku istnieje wiele urządzeń, do których można stosować różnorodny materiał opałowy. Piece na drewno i węgiel cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród prywatnych użytkowników, którzy montują je w piwnicach czy w pokojach, jak i w przedsiębiorstwach czy instytucjach publicznych. Najtańsze piece można zakupić nawet za kilkaset złotych, które posiadają niską wagę i można je łatwo przenieść. W kilkanaście minut dają ciepło do pomieszczenia i są bardzo łatwe w obsłudze.

Dzięki rozmaitym kształtom mogą być zamontowane w pokoju czy w salonie. Specjalne piece kominkowe cieszą się dużą popularnością. Wydawało się, iż kominki gazowe, imitujące tradycyjne urządzenia, wyprą swoich poprzedników z rynku, jednak tak się nie stało i dziś kominki na drewno wracają do łask użytkowników i sprzedawców. Najprostsze można zakupić za pół tysiąca złotych, za bardziej rozbudowane trzeba zapłacić kilka lub kilkanaście razy więcej.